Suwałki: pracownica OSiR-u zakażona koronawirusem

  • 29.05.2020, 15:01 (aktualizacja 29.05.2020, 15:11)
Suwałki: pracownica OSiR-u zakażona koronawirusem
W Suwałkach został w piątek potwierdzony przypadek wirusa SARS-Cov-2. Nosicielką jest jedna z pracownic suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która została zbadana na obecność koronawirusa w związku z uruchomieniem pracy stadionu przy ul. Zarzecze i zaplanowanych na nim rozgrywek piłkarskich.

Osoba ta czuje się dobrze, jest w kwarantannie domowej i nie wymaga hospitalizacji. Pozytywny wynik badania u tej osoby spowodował, że dyrekcja OSIR odizolowała wszystkich 10 pracowników, którzy mieli z nią bezpośredni kontakt. Osoby te są już w kwarantannie domowej i będą jeszcze dziś miały pobrane przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach wymazy do badań. Ponadto zamknięty został cały kompleks sportowy przy ul. Zarzecze. Osoby odizolowane to pracownicy nie obsługujący petentów.
Osoba zarażona w OSIR mogła również potencjalnie zarazić jednego z pracowników Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach. Dlatego też Dyrektor ZDIZ podjął decyzję o natychmiastowym odesłaniu do domów w sumie 10 osób, które miały z nim bezpośredni kontakt. Wszystkie te osoby są już w kwarantannie domowej i będą jeszcze dziś miały pobrane przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach wymazy do badań. Osoby te to pracownicy nie obsługujący petentów.
W sumie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach pobierze próbki do badań od 27 osób. Wyniki będą znane prawdopodobnie już jutro (30 maja), a o ich rezultacie będziemy niezwłocznie informować mieszkańców Suwałk.
O wszystkim został powiadomiony Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku, Wojewoda Podlaski oraz Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który jest w bezpośrednim kontakcie ze wszystkimi służbami sanitarnymi oraz dyrektorami jednostek, w których mogło dojść do potencjalnego rozprzestrzenienia się tzw. koronawirusa.

źródło: UM w Suwałkach

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe