Kierowca miał 3,5 promila, uszkodził forda, jechał bez prawka i badań technicznych

  • 25.05.2020, 17:38 (aktualizacja 25.05.2020, 17:52)
Kierowca miał 3,5 promila, uszkodził forda, jechał bez prawka i badań technicznych
Blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 36-latek, który został zatrzymany przez policjantów dzięki wzorowej postawie mieszkańca Olecka. Mężczyzna jechał osobowym nissanem i zatrzymał się na skrzyżowaniu prosząc przechodnia o pomoc w zepchnięciu auta. Jak się okazało, chwilę wcześniej ten sam kierowca uszkodził też inny pojazd.

W niedzielę o godz. 16:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Środkowej kierujący osobowym nissanem uszkodził zaparkowany tam pojazd marki ford. Po tym odjechał z miejsca zdarzenia. Kilkanaście minut później policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie, że mieszkaniec Olecka na skrzyżowaniu ulicy Nocznickiego i Alei Lipowej uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy.  Jak wynikało z relacji świadka, kierujący nissanem zatrzymał się na skrzyżowaniu, a silnik w jego pojeździe bardzo głośno pracował. Po tym mężczyzna wysiadł z samochodu i poprosił przechodnia, aby ten pomógł mu zepchnąć pojazd z ulicy. Kiedy mężczyzna podszedł do kierowcy poczuł od niego zapach alkoholu. W związku z tym zabrał mu kluczyki ze stacyjki i zawiadomił policjantów. Funkcjonariusze ruchu drogowego wykonujący na miejscu czynności, poddali 36-latka badaniu stanu trzeźwości, które wykazało w jego organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy.  Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że pojazd którym poruszał się mieszkaniec Olecka nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia oraz aktualnych badań technicznych.

W czasie prowadzonych czynności policjanci ustalili, iż to właśnie zatrzymany 36-latek uszkodził kilkanaście minut wcześniej na ul. Środkowej pojazd marki Ford. Jego pojazd posiadał uszkodzenia oraz ślady lakieru pojazdu na który najechał. 36-latkowi za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również karny za wykroczenia, które popełnił.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe