Sejny: chory na koronawirusa urzędnik z Białegostoku mógł zarazić wielu mieszkańców miasta

  • 23.05.2020, 12:41
Sejny: chory na koronawirusa urzędnik z Białegostoku mógł zarazić wielu mieszkańców miasta
10 osób z Sejn podda się dzisiaj testom na obecność COVID-19 po spotkaniu z zakażonym pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego z Białegostoku, który odwiedził Sejny.

Według oficjalnych statystyk Sanepidu w Sejnach, w naszym powiecie nie ma chorych na COVID-19. Faktycznie jest jednak inaczej. U mieszkańca Białegostoku, pracownika Urzędu Marszałkowskiego, który przebywał od kilku dni w Sejnach stwierdzono koronawirusa.
„Jest to mieszkaniec Białegostoku przebywający początkowo na kwarantannie, teraz w izolacji domowej. Wykazuje go jednak powiatowa stacja w Białymstoku. Ze względu na adres zamieszkania oraz z uwagi na fakt iż jest to osoba pochodząca z ogniska zakażenia w UM w Białymstoku“ - poinformowała nas Agnieszka Moroz z Powiatowej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej w Sejnach.
Mężczyzna miał kontakt z trzema pracownikami jednego ze sklepów GS w Sejnach. W związku z tym pracownicy oraz ich rodziny, w sumie 10 osób trafiło na kwarantannę. W sobotę wszyscy zostaną poddani testom na obecność COVID-19. Wyniki będą znane w niedzielę lub poniedziałek. Kontakt z wirusem mogło mieć jednak dużo więcej osób, które w tym samym czasie robiły zakupy w sklepie na ul. Łąkowej. Ile dokładnie, nie wiadomo.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe