Suwałki: Piknik Dni Kawaleryjskie odbędzie się później - w sierpniu

  • 22.05.2020, 12:07
Suwałki: Piknik Dni Kawaleryjskie odbędzie się później - w sierpniu
20. Dni Kawaleryjskie, które od lat odbywają się w Suwałkach w związku z zagrożeniem epidemiologicznym zostały przełożone z czerwca na 22 i 23 sierpnia - poinformowało Muzeum Okręgowe w Suwałkach.

Suwałki mają wielkie tradycje kawaleryjskie. W okresie międzywojennym suwalski garnizon były jednym z największych garnizonów kawaleryjskich w Polsce. Stacjonowały tam dwa pułki: 2. Pułk Ułanów Grochowskich i 3. Pułk Szwoleżerów Mazowieckich oraz mniejsze oddziały militarne.

"Miejmy nadzieję, że jak co roku spotkamy się na suwalskim święcie kawalerzystów, a stukot podków, widok koni i barwne proporczyki kawalerii po raz kolejny zagoszczą w Suwałkach, tym razem w sierpniu" - poinformował dyrektor muzeum Jerzy Brzozowski.

Do Suwałk co roku przyjeżdża kilkudziesięciu kawalerzystów: szwoleżerów, ułanów, strzelców, zwiadowców i artylerzystów konnych, zrzeszonych w kilkunastu stowarzyszeniach i grupach rekonstrukcyjnych przedwojennych pułków kawalerii.

Organizatorem imprezy są m.in.: Muzeum Okręgowe w Suwałkach, Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Garnizon Suwałki", Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe. Podczas dwudniowej imprezy można obejrzeć m.in. zawody sprawności ułańskiej, pokazy musztry konnej, zawody, inscenizacje i wiele innych atrakcji.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe