Koronawirus: drugi pracownik urzędu marszałkowskiego zakażony, odwołana sesja

  • 20.05.2020, 13:14 (aktualizacja 20.05.2020, 13:20)
Koronawirus: drugi pracownik urzędu marszałkowskiego zakażony, odwołana sesja
U drugiego pracownika urzędu marszałkowskiego w Białymstoku potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dotąd próbki do badań pobrano od około stu pracowników urzędu.

O dodatnim wyniku testu na koronawirusa u pierwszego pracownika urzędu marszałkowskiego rzeczniczka marszałka  Izabela Smaczna-Jórczykowska powiadomiła w niedzielę. U drugiego pracownika, koronawirusa potwierdzono we wtorek. Zakończyła się już dezynfekcja budynków urzędu w trzech lokalizacjach przy ulicach Wyszyńskiego, Poleskiej i Św. Rocha. Do obiektów przy ul. Wyszyńskiego i Poleskiej wrócili nieliczni pracownicy, budynek przy Św. Rocha jest zamknięty.

W związku z sytuacją, z powodów organizacyjnych, z 25 maja na 8 czerwca przesunięto termin sesji sejmiku województwa. Nie odbędą się również posiedzenia komisji sejmiku, zaplanowane na poniedziałek 25 maja.

Urząd wojewódzki poinformował w środę przed południem w najnowszym komunikacie o sześciu nowych zachorowaniach na COVID-19 w regionie. Łącznie w Podlaskiem koronawirusa potwierdzono dotąd u 404 osób, 9 osób zmarło.
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe