Rusza wyciąg nart wodnych w Szelmencie k. Suwałk

  • 20.05.2020, 12:56
Rusza wyciąg nart wodnych w Szelmencie k. Suwałk Fot. WOSiR Szelment
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szelmencie otworzył w środę dla sportowców jeden z najdłuższych w Polsce wyciągów nart wodnych. Oficjalna inauguracja sezonu letniego odbędzie się w sobotę.

Elektryczny wyciąg linowy w Szelmencie umożliwia jazdę po torze o długości 1000 metrów. Tor ma kształt prostokąta o bokach 300 na 200 metrów. Po jego obwodzie rozciągnięta jest stalowa lina z zaczepami dla 13 narciarzy.„Cieszę się, że powoli wszystko wraca do normalności. To miejsce powinno tętnić życiem i do tego będziemy dążyć z zachowaniem wszelkich środków ostrożności" - poinformował prezes WOSiR Szelment Paweł Żuk.

Oprócz obostrzeń ogólnie stosowanych na terenie kraju, korzystający z obiektu w Szelmencie będą m.in. mieli obowiązek posiadania własnego sprzętu. Nie będzie możliwości użytkowania szafek, wewnętrznych przebieralni i prysznica. Będą też limity okrążeń dla pływających.

Oficjalna inauguracja sezonu letniego odbędzie się w najbliższą sobotę. Nie będzie jednak żadnej uroczystości, a na wyciągu i pomoście startowym będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie sześć osób. Tego dnia będzie można skorzystać z 50-procentowej zniżki na ceny biletów.

Na obiekcie rozpoczną się także pierwsze treningi młodzieżowego klubu sportowego UKS Nawa, działającego przy WOSiR Szelment.Żuk podkreślił, że wyciąg i inne wodne atrakcje ośrodka, to nie tylko sport i pasja, ale też rozmowy, spotkania z ludźmi, wymiana doświadczeń i wspólnie spędzany czas. „Dzieciaki już się nie mogą doczekać pierwszego treningu" - dodał prezes Żuk.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe