Przy 9 szpitalach, w tym w Suwałkach można - kończąc kwarantannę - zrobić test na koronawirusa

  • 12.05.2020, 20:09 (aktualizacja 12.05.2020, 20:14)
Przy 9 szpitalach, w tym w Suwałkach można - kończąc kwarantannę - zrobić…
Przy dziewięciu szpitalach w woj. podlaskim osoby kończące kwarantannę mogą zgłaszać się na test pod kątem koronawirusa - poinformował we wtorek podlaski NFZ. Na test dana osoba przyjeżdża samochodem, a badanie jest wykonywane bez wysiadania z auta.

Badania odbywają się przy Białostockim Centrum Onkologii, szpitalu wojewódzkim w Suwałkach oraz szpitalach w: Bielsku Podlaskim, Grajewie, Hajnówce, Łapach, Siemiatyczach, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem - poinformował rzecznik podlaskiego NFZ Rafał Tomaszczuk.

Testy typu drive-thru wykonywane są osobom w dwunastym dniu kwarantanny. Dana osoba dostaje dzień wcześniej w tej sprawie sms z sanepidu.

"Na pobranie wymazu trzeba dojechać na miejsce własnym autem i koniecznie zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem i numer PESEL. Wymaz zostanie pobrany bez wysiadania z auta. Wynik badania zostanie przekazany przez laboratorium jak też będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta" - podaje NFZ.

Punkty poboru wymazów działają w specjalnych namiotach przy szpitalach. Są czynne przez cały tydzień, przez dwie godziny dziennie.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe