Suwałki: poznała w internecie "niemieckiego generała", straciła kilkadziesiąt tysięcy zł

  • 06.05.2020, 16:00
Suwałki: poznała w internecie "niemieckiego generała", straciła kilkadziesiąt tysięcy zł
63-letnia suwalczanka poznała w internecie mężczyznę, który podawał się za niemieckiego żołnierza. Naiwna kobieta została oszukana na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Socjotechnika i umiejętnie prowadzona rozmowa na jednym z portali społecznościowych doprowadziły do tego, że mieszkanka Suwałk straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kobieta poznała w Internecie mężczyznę, który podawał się za niemieckiego żołnierza. Korespondowali ze sobą przez kilka miesięcy. Mężczyzna podawał się za lekarza, generała wojsk niemieckich, zmęczonego już ciągłymi misjami. Twierdził, że aktualnie pełni służbę na misji pokojowej. W jednej z korespondencji napisał, że chce się spotkać, tylko osoba postronna musi złożyć wniosek do biura wakacyjnego i dokonać opłat z tym związanych. Na te formalności mężczyzna potrzebował pieniędzy. Obiecywał, że całą kwotę zwróci, bo jest osobą zamożną, tylko aktualnie nie ma dostępu do swoich kont.

Pierwsze kilkaset euro kobieta przelała, gdy skontaktowała się z nią pewna firma informując, że urlop został udzielony. Kolejne przelewy miały być na rzekome opłaty związane z lotem na spotkanie. W okresie od września 2019 roku 63-latka dokonała kilku przelewów o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niestety dopiero po przelaniu pieniędzy i podzieleniu się całą sprawą z rodziną suwalczanka doszła do wniosku, że została oszukana.

źródło: KMP w Suwałkach

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe