Suwałki otrzymały ponad 12 mln zł na budowę dróg

  • 05.05.2020, 14:16
Suwałki otrzymały ponad 12 mln zł na budowę dróg
Wiceprezydent Suwałk Łukasz Kurzyna otrzymał we wtorek promesę od wojewody podlaskiego na kwotę 12.185.374,55 zł.

Pieniądze pochodzące z Funduszu Dróg Samorządowych zostaną przeznaczone na budowę suwalskich ulic osiedlowych. Niestety nie wszystko co było zaplanowane uda się wykonać.
"Na pewno dużym wyzwaniem przy realizacji zaplanowanych inwestycji będzie zapewnienie wkładu własnego. Wnioski przygotowywane były w okresie przed pandemią koronawirusa. Obecnie sytuacja finansowa naszego samorządu jest odmienna co jest wynikiem spadku dochodów Miasta Suwałki wywołanych właśnie epidemią" – powiedział  Kurzyna. "Jesteśmy już po ogłoszeniu pierwszych przetargów. Ich wyniki są o tyle dobre, że zaoferowane kwoty są niższe niż nasze kosztorysy" – dodał zastępca prezydenta Suwałk.
Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w tym roku wybudowane będą ulice: Księdza Stanisława Szczęsnowicza, ulice osiedlowe na tzw. os. Bieryły, ulica Andrzeja Wajdy, Bolesława Krzywoustego i Bolesława Śmiałego oraz rozpocznie się budowa kolejnego fragmentu trasy wschodniej na odcinku od Północnej do Wylotowej. Miasto rezygnuje z kolei z kontynuacji budowy II etapu ulicy Ks. Jerzego Popiełuszki z uwagi na zaplanowaną tam do realizacji budowę budynków mieszkalnych. Inwestycja mogłaby spowodować znaczne zniszczenia w nawierzchni nowej ulicy. Podjęto również decyzję o rezygnacji z budowy ulic: Bazarowej, Targowej i Bałtyckiej.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe