Suwałki: Można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego na 2021 rok

  • 04.05.2020, 12:08
Suwałki: Można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego na 2021 rok
Niemal do końca maja mieszkańcy Suwałk mogą zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Prezydent miasta zaplanował na ten cel 2,6 mln zł, tyle co rok temu.

Projekty można zgłaszać od poniedziałku 4 maja. To już ósma edycja budżetu obywatelskiego w Suwałkach. W pierwszej samorząd przeznaczył na ten cel 1 mln zł, potem kwota wzrastała aż do 2,6 mln zł. W głosowaniu nad ostatnim budżetem wzięło udział 17 tys. 290 osób.

Jak informuje biuro prezydenta Suwałk, w tej edycji budżetu projekty można będzie składać do 29 maja. Miasto chce przeznaczyć 1,9 mln złotych na duże projekty o wartości od 120 do 900 tysięcy złotych. 600 tys. złotych zostanie wydane na projekty małe o wartości do 120 tysięcy złotych. Pulę 100 tysięcy zł samorząd przeznaczy też na projekty kulturalne lub społeczne o wartości do 20 tysięcy złotych.

„Projekty inwestycyjne muszą być zlokalizowane na terenach należących do miasta Suwałki, natomiast w przypadku projektów kulturalnych lub społecznych dopuszcza się ich lokalizację na nieruchomościach nie będących własnością samorządu. Warunkiem jest uzyskanie pisemnego oświadczenia na nieodpłatne udostępnienie terenu do celów realizacji projektów“ - poiformował kierownik biura prezydenta Kamil Sznel.

W czerwcu samorząd oceni i zweryfikuje przedstawione przez mieszkańców projekty. Od 14 września do 2 października mieszkańcy będą mieli czas na głosowanie. Wyniki głosowania będą znane 26 października. Formularz zgłoszeniowy w wersji elektronicznej jest dostępny na stronie Urzędu Miasta Suwałk: www.um.suwalki.pl.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe