Suwałki: przedszkola otworzą może 11 maja, SOK nieczynny, inne instytucje się otwierają

  • 30.04.2020, 15:07
Suwałki: przedszkola otworzą może 11 maja, SOK nieczynny, inne instytucje się otwierają
Suwalski samorząd po konsultacjach z dyrektorami suwalskich żłobków i przedszkoli, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Muzeum Okręgowego i Biblioteki Publicznej podał do wiadomości wstępne decyzje o terminach otwarcia tych instytucji.

Otwarcie publicznych żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych szkół nastąpi nie wcześniej niż 11 maja. O szczegółach będziemy informować w przyszłym tygodniu.
Decyzja ta podyktowana jest przede wszystkim troską o bezpieczeństwo dzieci i pracowników tych instytucji. W tej chwil nie mai szczegółowych wytycznych Sanepidu dot. warunków, które należy spełnić, aby zachować względy bezpieczeństwa sanitarnego i epidemicznego. Dyrektorzy tych instytucji wspólnie z Urzędem Miejskim w Suwałkach i Sanepidem stworzą zasady bezpiecznych warunków pobytu i pracy.
Zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN w związku z otwarciem przedszkoli w pierwszej kolejności z przedszkola będą korzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
W wypadku żłobków i przedszkoli niepublicznych prosimy o kontakt z dyrektorami ww. instytucji.
Ośrodek Sportu i Rekreacji - od poniedziałku (4 maja) otwarte będą korty tenisowe, na których grać będą mogły 4 osoby jednocześnie oraz stadiony, na których będzie mogło trenować 6 osób jednocześnie. Obiekty będą otwarte w godz. 7.00-21.00.

W przypadku instytucji Kultury wznowienie ich pracy jest możliwe po uzyskaniu zgody Sanepidu. Na chwilę obecną nie ma jeszcze dokumentów wykonawczych, które określiłyby pracę tych placówek.
Mimo tego podjęto następujące decyzje:  

  • Muzeum Okręgowe w Suwałkach od poniedziałku (4 maja) odwołuje pracę zdalną i przygotowuje nowe zasady korzystania z obiektów.
  • Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach jest gotowa rozpocząć działalność od wtorku (5 maja) w godz. 9.00-17.00.
  • Suwalski Ośrodek Kultury - zamknięty do odwołania.
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe