Włócznie Jaćwingów wręczone (Foto+video)

  • 04.03.2019, 10:20 (aktualizacja 04.03.2019, 10:43)
Włócznia Jaćwingów
loadingŁaduję odtwarzacz...
Władze miasta wręczyły w sobotę wieczorem w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Włócznie Jaćwingów. Prestiżowe wyróżnienia trafiły do siedmiu osób, firm i instytucji szczególnie zasłużonych dla Suwałk w minionym roku.

Podczas balu karnawałowego w sobotni wieczór odbyła się uroczysta gala wręczenia Włówczni Jaćwingów. Imprezę prowadzili Odeta Moro-Figurska i Jarosław Kret,a nagrody wręczali prezydent Czesław Renkiewicz oraz wiceprezydent Ewa Sidorek i Łukasz Kurzyna. Jan Chojnacki oraz przedstawiciel miasta Grande-Synthe nie mogli osobiście odebrać swoich nagród.

Włócznie Jaćwingów otrzymali:

Firma Racis Development Szymon Racis - za dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego oraz realizację kompleksów mieszkaniowych cenionych przez suwalczan.
Jan Chojnacki - za zaangażowanie na rzecz organizacji Suwałki Blues Festivalu, promocję Suwałk w kraju i za granicą oraz za wkład dla rozwoju suwalskiej kultury.
Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą” w Suwałkach - za upowszechnianie historii, kultury, zwyczajów, mieszkańców Suwałk i Suwalszczyzny poprzez liczne wydawnictwa.
Walerian Drażba - właściciel przedsiębiorstwa WALMAR Drażba Sp. j. za długoletni i stabilny rozwój firmy oraz ugruntowaną pozycję na suwalskim rynku, a także za wsparcie działań sportowych.
Jerzy Broc - za hart ducha, przełamywanie wszelkich barier, wytrwałość, promocję Suwałk oraz osiągnięcie wielu imponujących sukcesów sportowych.
Społeczny Komitet Wsparcia Budowy Obwodnicy Suwałk - za starania o suwalską obwodnicę, manifestowanie wraz z suwalczanami konieczności realizacji tej inwestycji, za nadchodzący moment, w którym mieszkańcy Suwałk poczują się w swoim mieście bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Miasto Grande-Synthe - za 40 lat partnerskiej współpracy z Suwałkami i przyjaźni francusko-polskiej.

 

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czesław
Czesław 04.03.2019, 19:26
Włócznie to impreza Towarzystwa Wzajemnej Adoracji. Dają sobie laurki i nagrody, żenada. Są ludzie, którzy naprawdę coś w tym mieście robią, a nie te lizo***.

Pozostałe