Suwałki: zmieni się układ komunikacyjny przy ulicach Reja i Daszyńskiego

  • 20.04.2020, 15:52
Suwałki: zmieni się układ komunikacyjny przy ulicach Reja i Daszyńskiego
W najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa fragmentu ul. Reja wraz z nowym podłączeniem drogi do ulicy Daszyńskiego. Inwestycję na swój koszt realizować będzie białostocka spółka zajmująca się budową obiektów handlowych.

"Na terenie, gdzie do niedawna był budynek starej przyszpitalnej kotłowni realizowana będzie inwestycja, która wymaga skomunikowania tych działek z istniejącym układem drogowym" – informuje prezydent Czesław Renkiewicz Prezydent podpisał z inwestorem stosowne porozumienie i prace ruszą tam już w najbliższych dniach.
W zakres inwestycji wchodzi: przebudowa skrzyżowania ulic M. Reja i ul. A. Lityńskiego poprzez wybudowanie połączenia z ulicą I. Daszyńskiego wraz z lewoskrętem z ul. Reja; wykonanie prawo skrętu z ul. Mikołaja Reja wraz z przebudową istniejącej zatoki autobusowej, chodnika i ścieżki rowerowej; wykonanie ronda w ul. Ignacego Daszyńskiego wraz ze zjazdem na teren Inwestycji.Budowa nowej drogi powinna zakończyć się do 31 listopada tego roku.
"Budowa tego nowego połączenia nie tylko poprawi skomunikowanie i dojazd do działek inwestora ale również poprawi dojazd mieszkańcom ul. Daszyńskiego do ich mieszkań. Dzięki temu zostanie odciążone rondo ulic Reja, Kowalskiego i Daszyńskiego. Myślę, że ta inwestycja pozytywnie wpłynie na poprawę warunków komunikacyjnych w tej części Suwałk" powiedział Czesław Renkiewicz.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe