Koronawirus w Suwałkach: Biznes złożył wnioski o ulgi i zwolnienia już na 4,5 mln zł

  • 17.04.2020, 16:27
Koronawirus w Suwałkach: Biznes złożył wnioski o ulgi i zwolnienia już…
Suwalscy przedsiębiorcy chcą skorzystać z ulg i zwolnień miejskich z związku z epidemią koronawirusa. Złożyli już wnioski na kwotę 4,5 mln zł.

Do tej pory do Urzędu wpłynęło blisko 40 wniosków na łączną kwotę prawie 4,5 mln zł. Ponadto prezydent Suwałk zaproponuje radnym rady miejskiej by na najbliższej sesji przyjęli uchwałę pozwalającą na zwolnienie z podatku od nieruchomości te firmy, których działalność została zawieszona lub ograniczona w związku z koronawirusem.

"Pracownicy Urzędu Miejskiego w Suwałkach szczegółowo weryfikują wnioski złożone przez przedsiębiorców. Jest to absolutnym priorytetem" – informuje prezydent Czesław Renkiewicz "Ponadto już na najbliższej sesji rady miejskiej zaproponuję radnym Rady Miejskiej w Suwałkach przyjęcie uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości wskazanych grup przedsiębiorców.  Chodzi tu głównie o hotele i pensjonaty, restauracje czy sale bankietowe oraz salony fryzjerskie" – dodał prezydent.
Projekt uchwały przewiduje zwolnienie w okresie od 1 kwietnia 2020 r. do 30 czerwca 2020 r. z podatku od nieruchomości gruntów, budynków i budowli, będących własnością przedsiębiorców prowadzących działalność we wskazanym w uchwale zakresie. Zwolnienie dotyczyć będzie wyłącznie gruntów, budynków i budowli faktycznie zajętych na prowadzenie wskazanych rodzajów działalności.
Szacuje się, że pomocą może zostać objętych około 50 podmiotów, a łączna kwota zwolnienia z podatku za okres od 1 kwietnia 2020 r. do 30 czerwca 2020 r. wyniesie ponad 300 tys. zł.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe