W środę pogrzeb prof. Andrzeja Strumiłły

  • 14.04.2020, 12:27 (aktualizacja 14.04.2020, 12:41)
W środę pogrzeb prof. Andrzeja Strumiłły
W środę (15 kwietnia)w Magdalenowie nad Wigrami odbędzie się pogrzeb wybitnego artysty związanego z Suwalszczyzną prof. Andrzeja Strumiłły, który w wieku 92 lat zmarł w ubiegły czwartek.

Andrzej Strumiłło zmarł w czwartek nad ranem w suwalskim szpitalu. We wtorek (14 kwietnia) o godz. 16.00 nastąpi wystawienie urny z prochami artysty w kaplicy przy ul. Wyszyńskiego w Suwałkach. Kaplicę będzie można odwiedzać do godz. 17.30.

W środę w południe zostanie odprawiona msza pogrzebowa w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach, po czym nastąpi wyprowadzenie prochów na cmentarz parafialny w Magdalenowie.

Magistrat w Suwałkach poinformował na stronie miejskiej, że w związku z pandemią koronawirusa i wynikającymi z tego ograniczeniami zainteresowani mogą przesyłać w formie elektronicznej kondolencje, które następnie urząd miasta wydrukuje i stworzy z nich księgę kondolencyjną. Wpisy można przesyłać na adres e-mail: [email protected]

Andrzej Strumiłło urodził się 23 października 1927 r. w Wilnie, choć niektóre źródła podają błędnie rok 1928. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi pod kierunkiem Władysława Strzemińskiego i na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1982-1984 był kierownikiem Graphic Presentation Unit Sekretariatu Generalnego ONZ w Nowym Jorku. W 1984 r. przeprowadził się do Maćkowej Rudy nad Czarną Hańczą na Suwalszczyźnie, gdzie mieszkał do śmierci.

JB

_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe