Policja zatrzymała 32-latka, który oślepił załogę wojskowego helikoptera

  • 10.04.2020, 17:14 (aktualizacja 10.04.2020, 17:17)
Policja zatrzymała 32-latka, który oślepił załogę wojskowego helikoptera…
Policja w Sejnach zatrzymała 32-latka, który w poniedziałek w nocy oślepił załogę wojskowego helikoptera. Mieszkaniec Sejn stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa załogi helikoptera.
Policja informuje, że do niebezpiecznego incydentu doszło w poniedziałek w późnych godzinach wieczornych. Dyżurny sejneńskiej policji otrzymał informację, że załoga helikoptera wojskowego została oślepiona światłem lasera. Z informacji uzyskanych od pilota wynikało, że strumień światła pochodził z dachu jednego z bloków przy ul. Konarskiego. Policjanci koordynowani przez załogę śmigłowca opatrolowali wskazany rejon, ale nie znaleźli sprawcy.
Policja poinformowała w piątek, że praca śledczych doprowadziła do sprawcy, który został zatrzymany. W mieszkaniu 32-latka znaleziono laser, który mógł być użyty do oślepienie załogi helikoptera.
Mieszkaniec Sejn usłyszał już zarzut stworzenia zagrożenia dla bezpieczeństwa statku powietrznego i zdrowia załogi na pokładzie w związku z oślepieniem. Grozi mu kara więzienia do 1 roku.
JB
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe