Obwodnicę Suwałk otworzą w kwietniu

  • 28.02.2019, 18:29
Obwodnicę Suwałk otworzą w kwietniu
Obwodnica Suwałk zostanie otwarta w kwietniu, ponieważ drogowcy mają jeszcze do wykonania niewielką część prac, które muszą wykonać w wyższej temperaturze.

Termin oddania oddania drogi minie w połowie marca, ale białostocki odział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedział, że terminu tego nie dotrzyma.

„Obwodnica Suwałk jest prawie gotowa, z tym, że te prawie to kilka bardzo ważnych elementów z zakresu ruchu drogowego począwszy od siatek ogrodzeniowych, które chronią przed wtargnięciem zwierząt na jezdnię, przez bariery energochłonne a skończywszy na oznakowaniu poziomym” - powiedział rzecznik prasowy GDDKiA w Białymstoku Rafał Malinowski.

Malinowski dodał, że malowanie oznakowania trzeba kilkunastu dni z temperaturą powyżej 5 st. Celsjusza i bez przymrozków w nocy.

Obwodnicę buduje firma Budimex. 13-kilometrowa droga ma kosztować ok. 300 mln zł. Obwodnica omija miasto od zachodu oraz od północy i połączy się z istniejącą drogą krajową prowadzącą do Budziska. Cała obwodnica będzie mieć cementową nawierzchnię, przystosowaną do najcięższego ruchu.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe