Koronawirus: niektórzy łamią zasady kwarantanny, pomimo 30 tys. zł kary

  • 26.03.2020, 15:33
Koronawirus: niektórzy łamią zasady kwarantanny, pomimo 30 tys. zł kary
Większość Polaków stosuje się do zasad odbywania kwarantanny w swoim mieszkaniu. Zdarzają się jednak tacy, którzy ją łamią pomimo 30 tys. zł kary. W Suwałkach i Augustowie było kilka takich przypadków.

Każdego dnia suwalscy policjanci wspierając służby sanitarne sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Liczba osób, które powinny przebywać w wyznaczonym miejscu z dnia na dzień rośnie. Warto podkreślić, że zdecydowana większość mieszkańców Suwalszczyzny wykazuje się odpowiedzialnością i przestrzega przepisów sanitarnych.

Mundurowi przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby wskazane przez inspektora sanitarnego stosują się do zasad kwarantanny i pozostają w miejscu odizolowania. Aktualnie w sprawdzeniu pomagają nam suwalscy strażnicy miejscy. Przypominamy, że osoby sprawdzające poprawność warunków kwarantanny są zawsze umundurowane, a kontrole odbywają się pośrednio poprzez połączenie telefoniczne.

W trakcie kontroli mundurowi pytają o stan zdrowia oraz ewentualne potrzeby osób objętych kwarantanną. Informacje te niezwłocznie są przesyłane do właściwych służb.

Policja apeluje o rozsądek. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny. Za opuszczenie miejsca kwarantanny grozi bardzo wysoka grzywna.

źródło: KMP w Suwałkach

_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe