Inspektor Robert Szewc nowym szefem podlaskiej policji

  • 12.03.2020, 17:07 (aktualizacja 12.03.2020, 17:10)
Inspektor Robert Szewc nowym szefem podlaskiej policji
Inspektor Robert Szewc został Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Daniela Kołnierowicza, który po 25 latach służby przeszedł na emeryturę.

Czwartkowa uroczystość odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Wzięli w niej udział m.in. władze województwa, policji i przedstawiciele innych służb mundurowych. Szewc, który dotychczas pełnił funkcję komendanta policji w Lublinie, obowiązki komendanta w Białymstoku objął rozkazem Komendanta Głównego Policji. W czwartek powołanie wręczył mu zastępca KGP nadinspektor Kamil Bracha.

Szewc zastąpił na stanowisku komendanta podlaskiej policji Kołnierowicza, który służył w policji 25 lat, w tym cztery jako szef podlaskiej policji. W czwartek przeszedł na emeryturę. Informacje o jego odejściu pojawiły się w mediach w ubiegłym tygodniu. Kilka dni temu Kołnierowicz mówił w mediach, że odchodzi ze względu na stan zdrowia. Jak powiedział, w trakcie jego służby było wiele sytuacji, które kosztowały go i jego rodzinę dużo zdrowia, a decyzję o odejściu podjął po konsultacji z rodziną.

Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Robert Szewc, służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku, jako funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Zamościu. Przez kolejne lata  związany był z jednostką w Tomaszowie Lubelskim. Pełnił służbę w pionach: kryminalnym, prewencji i wspomagającym. Zajmował się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prewencją kryminalną, pracował w kadrach oraz  kontroli.  W tomaszowskiej komendzie zajmował  stanowiska wykonawcze, a następnie  kierownicze. Od marca 2009 roku był Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji, w październiku 2012 roku został Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego. 10 kwietnia 2013 roku objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim.  Z dniem 13 kwietnia 2015 roku powołany na  Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu.  25 marca 2016 roku  został Zastępcą  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie,  a 16 marca 2017 roku I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego. W  dniu 16 listopada 2017 roku powierzone zostały mu obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Od 11 grudnia 2017 roku do 11 marca 2020 roku był Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie. Odznaczony Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Srebrną i Brązową Odznaką Zasłużony Policjant. Od dnia 13 marca 2020 roku Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Ma również wiele zainteresowań, między innymi  pasjonuje go sport i turystyka.

_

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe