Wytyczne podlaskiej kurator oświaty do dyrektorów szkół w związku z zagrożeniem koronawirusem

  • 10.03.2020, 16:41 (aktualizacja 10.03.2020, 16:44)
Wytyczne podlaskiej kurator oświaty do dyrektorów szkół w związku z zagrożeniem…
Ograniczenie wycieczek szkolnych, przyjmowania gości z zagranicy, rezygnację z dni otwartych - w związku z zagrożeniem koronawirusem - zaleciła we wtorek dyrektorom szkół i przedszkoli podlaska kurator oświaty Beata Pietruszka.

Kurator wystosowała do wszystkich placówek edukacyjnych w regionie list w tej sprawie - poinformowała rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Białymstoku Małgorzata Palanis. Rzeczniczka wyjaśniła, że zalecenia dla dyrektorów szkół powstały w oparciu o rekomendacje zarówno ministra edukacji narodowej jak i wytyczne wojewody podlaskiego.

Kurator Beata Pietruszka napisała do dyrektorów, że ze względów bezpieczeństwa zaleca się zmianę terminów lub rezygnację z organizacji szkolnych wycieczek: krajowych, zagranicznych, a nawet wyjazdów, które miałyby się odbyć tylko na terenie województwa podlaskiego.

Dyrektorom szkół, przedszkoli, kurator rekomenduje również, by zrezygnowali z przyjmowania gości i wycieczek z zagranicy, z organizowania na terenie szkoły większych zgromadzeń, apeli szkolnych, zebrań oraz tzw. dni otwartych.

PAP

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe