Szef podlaskiej policji złożył lub złoży dymisję, sprzeczne informacje

  • 05.03.2020, 20:18
Szef podlaskiej policji złożył lub złoży dymisję, sprzeczne informacje
Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz planuje w przyszłym tygodniu złożyć dymisję. Nadinspektor swoją decyzję motywuje względami osobistymi.

Portal RMF24.pl poinformował w czwartek, że Kołnierowicz złożył już dymisję. Z kolei TVN 24 informuje, że komendant złożył dymisję i przejdzie na emeryturę. Według RMF dymisja Kołnierowicza to element nowych porządków zaprowadzanych w policji przez szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. "Minister pozbywa się ludzi związanych z byłym wiceszefem resortu Jarosławem Zielińskim" - czytamy w artykule.
Natomiast z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że nadinspektor Kołnierowicz planuje w przyszłym tygodniu poprosić o zgodę na odejście w stan spoczynku, czyli na emeryturę. "Na chwilę obecną do Komendy Głównej Policji nie wpłynął żaden raport od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku" - poinformował w czwartek PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.
Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Daniel Kołnierowicz był zaufanym człowiekiem wiceministra SWiA Jarosława Zielińskiego. O komendancie stało się głośno w mediach po tym jak na antenie Radia 5 ogłosił nieoficjalny konkurs na najlepszy anonim o posłance PO Bożenie Kamińskiej.  

JB

 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe