Suwałki: zbliża się 300-lecie nadania praw miejskich dla miasta

  • 28.02.2020, 14:58 (aktualizacja 28.02.2020, 16:53)
Suwałki: zbliża się 300-lecie nadania praw miejskich dla miasta
W poniedziałek, 2 marca mija 300. rocznica nadania praw miejskich Suwałkom. Uroczystości rozpoczną się Nadzwyczajna Sesją Rady Miejskiej.

Rozpoczynające obchody 300-lecia nadania praw miejskich Suwałkom uświetnią uroczysta sesja Rady Miejskiej, wystawy, prezentacje, konferencja “300 lat Suwałk” oraz otwarte dla publiczności koncerty wybitnego skrzypka prof. Konstantego Andrzeja Kulki z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej oraz zespołu Pfalz Alarm The US Army Europe Rock Band. Wszystko to odbędzie się już w poniedziałek (2 marca 2020) w Suwalskim Ośrodku Kultury. Nieodpłatne wejściówki na koncerty są do odebrania w kasie SOK.
Po mszy św. w konkatedrze św. Aleksandra i na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, o godz. 10.30 w Sali im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej z udziałem radnych wszystkich kadencji od 1990 r. W planie jest między innymi podjęcie uchwał o nadaniu tytułów Honorowy Obywatel Suwałk i Zasłużony dla Miasta Suwałk, okolicznościowe wystąpienie historyka, prof. Adama Czesława Dobrońskiego oraz konferencja panelowa.
W Suwalskim Ośrodku Kultury będzie można również obejrzeć kopię aktu nadania Suwałkom praw miejskich przez króla Augusta II Mocnego z 2 marca 1720 r. oraz wystawę fotograficzną “Trzy wieki Suwałk”.
O godz. 17.00 rozpocznie się koncert znakomitego skrzypka, prof. Konstantego Andrzeja Kulki z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza, a o 19.30 wystąpi zespół The United States Army Europe Rock Band PFALZ Alarm, który wystąpi w ramach Defender – Europe 2020 Trasa Dobrej Woli. W wykonaniu Amerykanów usłyszymy klasyczne hity radiowe od klasyki, przez rock, soul i R&B, po jazz.

_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe