Suwałki: kobieta zabiła pijanego konkubenta, grozi jej nawet dożywocie

  • 28.02.2020, 13:25 (aktualizacja 28.02.2020, 13:30)
Suwałki: kobieta zabiła pijanego konkubenta, grozi jej nawet dożywocie
Prokuratura Rejonowa w Suwałkach skierowała do sądu akt oskarżenia wobec 30-letniej Grety W. z Suwałk, która jest podejrzana o zabójstwo konkubenta. Kobieta blisko rok temu ugodziła pijanego mężczyznę nożem w okolice serca.

Do zdarzenia doszło w kwietniu ubiegłego roku w mieszkaniu w centrum Suwałk. Mężczyzna wrócił wieczorem do domu pijany. W trakcie sprzeczki i bójki kobieta zadała mu cios nożem w okolice serca. 24-letni mężczyzna zmarł.

Prokuratura poinformowała, że podejrzana sama po zdarzeniu zadzwoniła na pogotowie. W prokuraturze przyznała się do zarzutu zabójstwa. Kobieta w chwili zatrzymania była trzeźwa. We jej krwi nie wykryto także środków odurzających.

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Wojciech Piktel, niektórzy świadkowie zeznają, że mężczyzna wszczynał awantury i był agresywny w stosunku do swojej wybranki.

Podejrzana w ramach śledztwa została poddana badaniom psychiatrycznym, a także obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Prokuratura informuje, że uzyskana opinia wskazuje, że kobieta była poczytalna w chwili zdarzenia.

Greta W. jest tymczasowo aresztowana. Grozi jej od 8 do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe