Parafia odwołała pielgrzymkę do Chin z powodu epidemii koronawirusa

  • 28.02.2020, 11:26
Parafia odwołała pielgrzymkę do Chin z powodu epidemii koronawirusa
Parafia pw. Bożego Ciała w Suwałkach odwołała niedawno pielgrzymkę do Chin z powodu epidemii koronawirusa. Z tego względu parafia nie planuje także organizacji pielgrzymek do Rzymu.

Parafia pw. Bożego Ciała w Suwałkach dość często organizuje pielgrzymki dla wiernych z Suwałk. Zajmuje się tym osobiście proboszcz parafii, franciszkanin o. Janusz Siwicki. Podczas ferii zimowych odbyła się młodzieżowa pielgrzymka do Włoch. "W obecnej sytuacji nie planujemy tam pielgrzymek, zachowujemy zdrowy rozsądek" - powiedział o. Janusz.

Parafia niedawno postanowiła zorganizować pielgrzymkę do Chin. Na wyjazd zgłosiły się 33 osoby, które miały tam polecieć samolotem z Warszawy do Pekinu. "Już pod koniec stycznia, gdy usłyszeliśmy o epidemii koronawirusa odwołaliśmy tę pielgrzymkę" - powiedział proboszcz parafii.

Ojciec Janusz dodał, że zrobił to jeszcze w momencie, kiedy samoloty LOT-u latały do Pekinu. "Szkoda tak ciekawej podróży. W obecnej sytuacji nie byłoby rozsądne tam się udać. Z wyrozumiałością podeszło też do sprawy biuro podróży, które zwróciło nam pieniądze" - poinformował duchowny.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe