Suwałki: dr Marta Wiszniewska ponownie rektorem PWSZ

  • 27.02.2020, 20:08
Suwałki: dr Marta Wiszniewska ponownie rektorem PWSZ
Doktor Marta Wiszniewska została wybrana na drugą kadencję na funkcje rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

Zakończyła się procedura wyborów na rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach. Podczas ostatniego etapu dr Marta Wiszniewska spotkała się z Elektorami, by m. in. przedstawić koncepcję funkcjonowania Uczelni w najbliższych latach. W wyniku głosowania jednogłośnie (10 głosów za) została wybrana na Rektora PWSZ w Suwałkach na kadencję 2020-2024.

Procedura wyborcza rozpoczęła się w lutym od wyboru elektorów (wybory bezpośrednie): po dwóch przedstawicieli każdego z Wydziałów, dwóch studentów i dwóch przedstawicieli pracowników administracyjnych. Następnie zgłaszani byli kandydaci na rektora. Wpłynęła jedna kandydatura, którą następnie pozytywnie i jednogłośnie zaopiniował Senat. Rada Uczelni wskazała kandydata, którego ostatecznie wybrało dziesięcioosobowe Kolegium Elektorów. Tym samym swoją drugą kadencją od 1 września rozpocznie dr Marta Wiszniewska.

W najbliższym czasie wybrany zostanie również Senat PWSZ w Suwałkach nowej kadencji.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe