Sprawa właściciela hotelu utknęła, biegły bada zdrowie psychiczne oskarżonej

  • 26.02.2019, 15:23 (aktualizacja 26.02.2019 15:58)
Sprawa właściciela hotelu utknęła, biegły bada zdrowie psychiczne oskarżonej
Sprawa biznesmena Mirosława Sz. właściciela hotelu oskarżonego o wyłudzenia 555 tys. zł dotacji unijnej ciągle nie może ruszyć w Sądzie Rejonowym w Suwałkach.

Mirosław Sz. jest oskarżony o to, że podczas budowy swojego hotelu korzystając z unijnej dotacji poświadczył nieprawdę i w ten sposób wyłudził z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku 555 tys. zł. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia oraz zwrot całej kwoty.

Sprawa trafiła do sądu już rok temu, ale do dzisiaj proces nie ruszył. Obrona i oskarżeni składają wnioski, które uniemożliwiają rozpoczęcie postępowania.

Na ławie oskarżonych obok hotelarza zasiada jego była pracownica Agnieszka M. oraz kierownik budowy hotelu Jan A. Kilka miesięcy temu oskarżona złożyła wniosek o powołanie biegłego, który ma ustalić jej stan zdrowia psychicznego. Może mieć to znaczenie w toczącym się postępowaniu.

Sprawa miała ruszyć we wtorek, ale biegły nie przesłał do sądu opinii psychiatrycznej. Sąd uznał, że musi odroczyć prowadzenie sprawy do momentu, aż ta wpłynie do sądu.

JB

_

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe