Włócznie Jaćwingów wręczone (foto)

  • 23.02.2020, 12:20
Włócznie Jaćwingów wręczone (foto)
Władze miasta wręczyły w sobotę wieczorem w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Włócznie Jaćwingów. Prestiżowe wyróżnienia trafiły do osób prywatnych, firm i instytucji szczególnie zasłużonych dla Suwałk w minionym roku

Podczas balu karnawałowego w sobotni wieczór odbyła się uroczysta gala Prezydenta Miasta Suwałki podczas, której wręczonych zostało dziewięć Włóczni Jaćwingów, w tym jedna z brylantem dla Firmy Malow. Na hali OSiR w Suwałkach zgromadziło się 200 par, które po obejrzeniu gali wzięły udział w Balu Karnawałowym, podczas którego zagrał zespół Blue Cafe.

Włócznie Jaćwingów otrzymali:
Irina Popova - za wniesienie nowej jakości w program edukacji artystycznej dzieci i młodzieży z naszego miasta oraz za działania artystyczne, które przyczyniają się do promocji Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz Suwałk w kraju i zagranicą

Irena Mickiewicz -  za współautorstwo w tworzeniu suwalskiego Hospicjum, rozwoju jego bazy, pozyskiwaniu środków na bieżącą działalność oraz kształtowaniu wizerunku niezwykle ważnej instytucji pomocowej w mieście.

Stanisław Łobacz - za aktywną współpracę z jednostkami kultury i pomoc w pozyskiwaniu sponsorów. Za udział jako Józef Piłsudski w różnych wydarzeniach miejskich. Za inicjatywę odbudowy orłów na zabytkowej bramie dawnych koszar przy ul. Pułaskiego.

Rodzina Państwa Warakomskich jest organizatorami Międzynarodowego Memoriału im. Ireny Warakomskiej. Wydarzenie wpisało się na stałe w miejski kalendarz imprez sportowych. W ubiegłorocznej, trzeciej edycji wzięło udział około 320 zawodników w wieku od 6 do 82 lat z całego świata. Wśród nich byli też arcymistrzowie. Rodzina Państwa Warakomskich nagrodę Włócznia Jaćwingów otrzymuje za wkład w popularyzację gry w szachy oraz organizację Międzynarodowego Memoriału im. Ireny Warakomskiej.

Stowarzyszenie Integracji Społecznej „ALTERNATYWA” nagrodę Włócznia Jaćwingów otrzymuje za działania w minionym roku, które objęły kilkaset osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, przyczyniając się do poprawy ich funkcjonowania w środowisku rodzinnym oraz wzmocnienia poczucia własnej wartości.

Firma Prognosis powstała w 2016 r. jako jeden z pięciu start-upów zakwalifikowanych do programu „Platformy Startowe dla Nowych Pomysłów „Hub of Talents”. Założyli ją Joanna i Paweł Konopko. Firma Prognosis otrzymuje Nagrodę Włócznia Jaćwingów za innowacyjne rozwiązania pozwalające na możliwość zarządzania energią elektryczną, dzięki urządzeniom zdalnie odczytującym stan liczników i aplikacji do zarządzania zużyciem prądu.

Mariusz Łanczkowski – firma ASTORIA Suwałki S.C. Mariusz Łanczkowski otrzymuję nagrodę Włócznia Jaćwingów w kategorii produkt za fachowość w branży gastronomicznej oraz działalność i wsparcie w obszarze społecznym.

Jarosław Jutkiewicz to trener i działacz sportowy, który tworzył Komitet Założycielski Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Zespole Szkół Rolniczych. Nagrodę Włócznia Jaćwingów Jarosław Jutkiewicz otrzymuje za całokształt swojej pracy związanej ze wsparciem suwalskiej lekkoatletyki.

Malow Sp. z o.o. to jeden z największych europejskich producentów mebli metalowych. Dotychczasowa działalność firmy zasługuje na uhonorowanie ich pracy wyjątkową nagrodą „Włócznią Jaćwingów“ z diamentem.

 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe