LGR podzieliło 4,5 mln zł na projekty związane z rybactwem i turystyką

  • 19.02.2020, 17:53
LGR podzieliło 4,5 mln zł na projekty związane z rybactwem i turystyką
38 projektów - złożonych przez gminy, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe z Suwalszczyzny - uzyska 4,5 mln zł dofinansowania w ramach programu "Rybactwo i Morze". Samorządy przeznaczą pieniądze na turystykę, a firmy na rozwój rybactwa.

Środkami finansowymi z programu "Rybactwo i Morze" zarządza w woj. podlaskim Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko-Augustowskie. W środę członkowie zarządu województwa podlaskiego podpisali w siedzibie LGR w Suwałkach umowy z beneficjentami środków na realizację 6 projektów. Umowy podpisały dwie gminy: Krasnopol i Grajewo oraz cztery przedsiębiorstwa.

„Rybacy inwestują w swoje przedsiębiorstwa, chłodnie, smażalnie. Gminy inwestują w infrastrukturę, np. w plaże, szlaki turystyczne czy miejsca wypoczynku“ - powiedział prezes LGR Pojezierze Suwalsko-Augustowskie Cezary Cieślukowski. Beneficjenci wydadzą zdobyte środki m.in. na rozbudowę wędzarni, na chłodnie dla ryb, wypożyczalnię sprzętu wędkarskiego, sprzęt do czyszczenia stawów, zwalczanie kłusownictwa, na szlaki turystyczne w Dolinie Rospudy czy pływające pomosty na jeziorze Długim w Krasnopolu.

Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko-Augustowskie przeznaczy w tym roku w sumie 6,6 mln zł na najciekawsze projekty w ramach programu "Rybactwo i Morze". Niedługo zostaną podpisane kolejne umowy.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe