Suwałki: w piątek otwarcie budynku SOK przy ul. Noniewicza po rewitalizacji

  • 11.02.2020, 16:32
Suwałki: w piątek otwarcie budynku SOK przy ul. Noniewicza po rewitalizacji
Uroczyste otwarcie budynku SOK przy ul. T. Noniewicza po rewitalizacji odbędzie się w walentynkowy weekend (14-16 lutego). Będzie to miły prezent dla wszystkich zakochanych… w kulturze.
Oficjalne uroczystości zaplanowano na piątek w południe. Tego samego dnia o godz. 18.00, w nowo otwartej po remoncie Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 odbędzie się wernisaż IV Suwalskiego Salonu Sztuki – obszernej zbiorowej wystawy prac artystów związanych z Suwałkami i Suwalszczyzną.
 
Po wernisażu zapraszamy na wieczór z muzyką. Zaczynamy o godz. 19.00 mocnym uderzeniem – w nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni klubowej odbędą się koncerty zespołów PROFORMA z Olsztyna i rockowo-bluesowego BANG ON! BLUES. Muzycznie i bardzo różnorodnie będzie już do końca weekendu. W sobotę wieczorem zapraszamy na koncerty zespołów PIANO BLUES BAND oraz NOCNY PATROL. Niedzielny wieczór spędzimy razem z muzyką zespołu MUV oraz grupy DRESZCZ. Weekendowe koncerty rozpoczynają się o godz. 18.00, na wszystkie wydarzenia towarzyszące otwarciu wstęp wolny!
Budynek jest zlokalizowany w zabytkowym centrum Suwałk. Powstał w II połowie XIX w. na potrzeby kulturalno-społeczne. Przed pierwszą wojną światową mieścił się tam Klub Rosyjski, w czasie wojny niemiecki klub podoficerski. W okresie międzywojennym działał klub Reduta, w którym organizowano koncerty i wystawiano przedstawienia. Po drugiej wojnie światowej w budynku mieściły się między innymi kino Merkury oraz klub Suwalszczyzna, które szczególnie zapisały się w pamięci suwalczan jako swoiste centra życia kulturalnego miasta. W końcu lat 70. w budynku rozpoczął działalność Wojewódzki Dom Kultury. W latach 90. działał tam Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki – do połączenia z Młodzieżowym Domem Kultury i powołaniem w 2012 roku Suwalskiego Ośrodka Kultury.
Dzięki kompleksowej modernizacji obiekt SOK przy ul. Noniewicza zyska nowe, istotne w rewitalizowanym obszarze Suwałk, funkcje społeczne. Obok działań kulturalnych będą się tam odbywały zajęcia edukacyjne w pracowniach artystycznych: muzycznej, teatralnej, plastycznej, dziedzictwa kulturowego i ceramiki oraz warsztaty, ale również spotkania, debaty, wystawy i koncerty. Działania, adresowane do wszystkich suwalczan, nie będą miały charakteru komercyjnego.
Remont i modernizacja budynku przy ul. Noniewicza była możliwa dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Koszt inwestycji wyniósł blisko 7 milionów złotych.
_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe