Nielegalne wysypisko śmieci na Staniszewskiego

  • 21.02.2019, 16:00
Nielegalne wysypisko śmieci na Staniszewskiego
Strażnicy miejscy znaleźli ogromne nielegalne wysypisko śmieci w pobliżu ulicy Staniszewskiego w Suwałkach. Wcześniej do straży wpłynęło zgłoszenie o zanieczyszczeniu środowiska.

Patrol, który udał się na ulicę Staniszewskiego potwierdził nieznaczne zanieczyszczenie ulicy, które mogłoby pochodzić z drogi gruntowej prowadzącej w kierunku wschodnim. Ślady i koleiny pozostawione na drodze gruntowej wskazywały na ruchu ciężkiego sprzętu” - informuje Grzegorz Kosiński, komendant Straży Miejskiej.

Stan drogi gruntowej uniemożliwił dalsze rozpoznanie sprawy przy użyciu samochodu, dlatego też w czwartek służby miejskie użyły drona, który zarejestrował w tym rejonie miejsce, na które wywożony jest gruz. Były tam też ustawione kontenery na nieczystości.

Strażnicy miejscy wspólnie z pracownikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach dotarli na zlokalizowane miejsce. Okazało się, że w rejonie naturalnego cieku wodnego wywożone są odpady pochodzące z rozbiórek. Z uwagi na rozmiar wysypiska na miejsce wezwano pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Delegatura w Suwałkach, którzy przejęli dalsze prowadzenie sprawy.

_

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jędrek
Jędrek 21.02.2019, 17:08
Sprawą wysypiska szybko powinien zająć się prokurator. Jakaś firma budowlana zrobiła tam sobie śmietnik. I potężna kara finansowa!!!!!

Pozostałe