Suwałki: prawie milion zł na dotacje do wymiany starych pieców c.o.

  • 17.01.2020, 14:10 (aktualizacja 17.01.2020, 16:14)
Suwałki: prawie milion zł na dotacje do wymiany starych pieców c.o.
Miasto Suwałki przez ostatnie cztery lata wydało 987 tys. zł na wymianę starych pieców centralnego ogrzewania. Dotychczas z miejskiej dotacji na ten cel skorzystało 290 rodzin.

Jak informuje magistrat, największą popularnością cieszyły się przyłącza do sieci gazowej. Z dotacji na instalację pieca gazowego skorzystało 164 mieszkańców. 68 osób podłączyło się do sieci miejskiej, a w 58 zabudowaniach wymieniono piece na bardziej proekologiczne.Rok 2019 pod tym względem był rekordowy. Wymieniono stare, zużyte piece w 89 domach, a Miasto dopłaciło do tego 357 tys. zł.

"Z roku na rok zainteresowanie miejskim program dopłat do wymiany źródeł ciepła jest coraz większe, dlatego też ten program będzie kontynuowany" - poinformował prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Władze Suwałk przyjęły Program Gospodarki Niskoemisyjnej w 2015 roku. Zakłada on redukcję zużycia energii, zwiększenie udziału w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz poprawę jakości powietrza w mieście. Program pozwala na pozyskiwanie na ten cel środków unijnych."Rozważamy, by w tym roku wprowadzić zmiany polegające na udzielaniu dopłat tylko do podłączeń do sieci gazowej i miejskiej, a zrezygnować z dopłat do wymiany pieców na paliwo stałe. Niebawem nad dokumentem pochylą się radni" – dodał Renkiewicz.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe