Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 14:30
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Suwałki: oszuści oferowali kryptowaluty, cztery osoby straciły prawie 130 tys. zł

48-latek stracił ponad 58 tysięcy złotych, a 56-latka niemal 20 tysięcy złotych. Jeszcze dwie osoby straciły 50 tys.. Wszyscy padli ofiarą oszustów, podających się za firmy pośredniczące w inwestycji przy zakupie między innymi kryptowaluty.
Suwałki: oszuści oferowali kryptowaluty, cztery osoby straciły prawie 130 tys. zł

Do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zgłosił się w miniony piątek mieszkaniec Suwałk informując, że w wyniku oszustwa stracił ponad 58 tysięcy złotych. Z relacji zawiadamiającego wynikało, że w lutym skontaktował się z nim telefonicznie mężczyzna, podając się za przedstawiciela firmy brokerskiej. Mężczyzna dodał, że zajmuje się prowadzeniem kont handlowych, umożliwiających handel między innymi kryptowalutami, które w krótkim czasie gwarantują bardzo duże zyski. Mieszkaniec Suwałk zalogował się na wskazanej stronie internetowej, wypełniając kolejno zamieszczone tam instrukcje. Na podane konto suwalczanin wpłacił też 250 USD. W niedługim czasie, oddzwonił do niego  tzw. "opiekun", który został przydzielony do sprawy przez "firmę brokerską". Miał on pomóc 48-latkowi w poruszaniu się po ich platformie, w zawieraniu transakcji, kupowaniu i sprzedawaniu walut. Mężczyzna instruowany był telefonicznie, m.in. gdzie ma się zalogować, na jakiej stronie internetowej. Oszuści zachęcali mieszkańca Suwałk do kolejnych przelewów. Miały go szybko wzbogacić. Po jakimś czasie, suwalczanin został poinformowany, że jego transakcja, podczas której zakupił kryptowalutę bitcoin za kwotę około 10 tysięcy USD, została zamrożona i aby wyjść z tego "obronna ręką" należy wpłacić kolejne 5 tysięcy USD. Mężczyzna wpłacił pieniądze, ale po jakimś czasie zażądał od "firmy brokerskiej" zwrotu gotówki. Wówczas poinformowano go, że może żądać odszkodowania, ale musi dokonać kolejnego przelewu. Wówczas 48-latek postanowił o całej sytuacji powiadomić Policję. Mężczyzna stracił łącznie ponad 58 tysięcy złotych.

To nie jedyny przypadek, jaki został zgłoszony suwalskim funkcjonariuszom w ostatnim czasie. W miniony weekend zawiadomienie o podobnym sposobie działania oszustów złożyła też 56-latka. Kobieta straciła niemal 20 tysięcy złotych. Wcześniej kolejne dwie osoby, które łącznie straciły ponad 50 tysięcy złotych.

źródło: KMP w Suwałkach


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Dawid Treść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890 Data dodania komentarza: 16.06.2022, 21:05 Źródło komentarza: Suwałki: zderzenie 4 aut na ul. Pułaskiego Autor komentarza: Moon Treść komentarza: Zróbcie otwarty dostęp, ludzie z dobrego serca więcej wrzucą niż za te bilety...Ale przecież trzeba zarobić? Data dodania komentarza: 3.03.2022, 13:46 Źródło komentarza: 10 marca koncert charytatywny "Suwałki dla Ukrainy" Autor komentarza: Agnieszka Treść komentarza: Dobrze napisane. Nam pomogły wskazówki of firmy ZANAMER, która opublikowała artykuł o tym czego nie powinna zawierać strona internetowa. Dzięki temu nie popełniliśmy błędów. Może się komuś przyda link. https://zanamer.pl/czego-nie-powinna-zawierac-strona-internetowa/ Data dodania komentarza: 5.12.2021, 13:10 Źródło komentarza: Jak stworzyć idealną stronę internetową? Banalnie proste Autor komentarza: Polak Treść komentarza: Dziwne,niby w sejneński bardzo mało ludzi zaszczepiło się a zgonow tylko jeden ciekawe czy na covid umarł czy przez covid ? Data dodania komentarza: 2.12.2021, 14:30 Źródło komentarza: Raport koronawirus 2.12. - W regionie zmarło 11 osób, w kraju ponad 500, 27 tys. zakażeń Autor komentarza: Nie lubię PiSu Treść komentarza: Przedlużenie stanu o 60 dni nie wiele da bo Łukaszenka będzie pchać o wiele dłużej "turystów" na naszą granicę. Co zrobi nasz NIErząd? Dzień przerwy w stanie wyjątkowym i ogłosi stan wyjątkowy od nowa z możliwością przedłużenia go znów o 60 dni? xD Data dodania komentarza: 12.10.2021, 16:03 Źródło komentarza: Imigranci siłowo forsują granicę z Białorusi do Polski (film Straży Granicznej) Autor komentarza: Dawid Treść komentarza: Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 3.07.2021, 23:43 Źródło komentarza: Po wypadku zablokowana droga Suwałki – Budzisko
Reklama
Reklama