Ślepsk Malow Suwałki coraz bliżej pierwszego meczu w Plus Lidze (zdjęcia z treningu)

  • 14.08.2019, 19:42
Ślepsk Malow Suwałki coraz bliżej pierwszego meczu w Plus Lidze (zdjęcia…
Siatkarze beniaminka Ślepska Malow Suwałki rozpoczęli przygotowania do sezonu 2019/2020 w mocno zmienionym składzie. Celem sportowym klubu będzie utrzymanie się w ekstraklasie, ale będzie walka o więcej.

Pierwszym etapem przygotowań były badania lekarskie i testy motoryczne. W środę po południu zawodnicy trenowali na sali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.Była to okazja dla mediów, by porozmawiać z zawodnikami i obejrzeć jak się prezentują.

MKS Ślepsk Malow Suwałki wygrał w tym roku 1. ligę siatkówki i awansował do ekstraklasy. Klub od połowy maja przygotowuje się do nowej rzeczywistości i realiów siatkówki na najwyższym poziomie. „Chcemy utrzymać się w tej lidze, to jest cel nadrzędny dla naszego zespołu. Może on nie jest ambitny, zajęcie trzynastego miejsca nie jest niczym wielkim, jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że mamy nowy zespół, który ma walczyć w najlepszej lidze świata” - powiedział prezes klubu Wojciech Winnik.

Z zespołu, który zdobył mistrzostwo pozostało 8 siatkarzy: Kacper Gonciarz, Kamil Skrzypkowski, Łukasz Rudzewicz, Paweł Filipowicz, Jakub Rohnka, Patryk Szwaradzki, Wojciech Siek i Cezary Sapiński. Dołączyli do nich doświadczony, 32-letni libero Adrian Stańczak, reprezentacyjny atakujący Bartłomiej Bołądź, amerykański rozgrywający Joshua Tuaniga, norweski środkowy Andreas Takvam oraz przyjmujący Nicolas Szerszeń i Belg Kevin Klinkenberg.

„Cieszę się ze składu, który mamy, bo w maju nie spodziewaliśmy się, że uda się pozyskać tak wartościowych zawodników. Zostało ośmiu zawodników ze starego zespołu i oni też, jako najlepsi pierwszoligowcy udowodnią, że mogą rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie” - dodał Winnik.

Nowym trenerem zespołu został Andrzej Kowal, związany przez lata z Asseco Resovią Rzeszów, ostatnio pracujący w rumuńskim ACS Volei Municipal Zalau.

Władze klubu pozyskały także nowego sponsora tytularnego – suwalską firmę Malow. Winnik poinformował, że klub będzie wspierało 60 mniejszych firm. Budżet Ślepsk Malow Suwałki wyniesie ok. 3,5 mln zł.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe