Suwałki: sporo inwestycji zbliża się ku końcowi

  • 20.10.2020, 08:51
Suwałki: sporo inwestycji zbliża się ku końcowi
Dobiegają końca prace przy realizacji większości zaplanowanych na ten rok inwestycji. W tym roku środki w budżecie Suwałk na ten cel to blisko 76 mln zł.


Do końca września firma PDM miała zakończyć budowę ul. 100-lecia Niepodległości łączącej Utratę z Sejneńską. W związku z robotami dodatkowymi podjęto decyzję o wydłużeniu terminu do 20 października. Droga jest już praktycznie gotowa. Zatem niebawem pracownicy Wydziału Inwestycji przystąpią tam do prac odbiorowych.

Również w październiku ma zakończyć się remont warstwy ścieralnej na ul. Utrata. Zakończyła się budowa ulic Cz. Miłosza i J. Kochanowskiego w rejonie ulicy Stanisława Staniszewskiego, gdzie przystąpiono do odbioru technicznego. Ulice zostaną już niedługo udostępnione kierowcom.

Rozpoczęła się budowa parkingów i zatoki autobusowej MPK w centrum ogródków działkowych na Osiedlu Północ w Suwałkach (ulica Wyszyńskiego). Termin to 30 listopada 2020r. Rozpoczął się również remont schodów przy ul. Polnej i Noniewicza nad rzeką Czarna Hańcza. Tę inwestycję realizuje Zarząd Dróg i Zieleni.

Trwa także budowa ulicy Bolesława Krzywoustego i Bolesława Śmiałego. Termin jest bardzo krótki. Wykonawca wystąpił jednak o wydłużenie terminu realizacji.

Na 60% miasto ocenia zaawansowanie prac na ulicach Francuskiej i Włoskiej – czyli osiedlu domów jednorodzinnych przy ul. Zastawie za ogródkami działkowymi. Termin to 30 listopada 2020r.

W związku z robotami dodatkowymi przy budowie ul. Księdza Stanisława Szczęsnowicza w Suwałkach został zawarty aneks z firmą PDM Suwałki. Termin wydłużono z 30 września na 26 października. Odcinek Szpitalna - Reja jest już gotowy. Drugi odcinek Pułaskiego - Reja jest wykonany w 80 procentach. Zakończyła się rozbudowa ul. Leśnej, a Wydział Inwestycji przystąpił do prac odbiorowych.

Oprócz dróg kończy się realizacja innych zaczętych w tym roku inwestycji. Do 10 listopada mają zakończyć się prace budowlane w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie cały obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstanie tam winda, pochylnie, łazienki dostosowana dla osób poruszających się na wózkach. Zakupiony zostanie schodołaz. Ta inwestycja pochłonie ponad 530 tys. zł.

Wciąż trwają prace przy termomodernizacji 5 suwalskich przedszkoli: 3, 4, 7, 8, 10. Przeznaczono na prace z tym związane aż 9 859 007,00 zł. Do końca października powinny zakończyć się prace w P3. Zaawansowanie to 90%. Gorzej jest w przedszkolu nr 7. Tu prace ocenia się na 80%, a termin to również 30 październik. W Przedszkolu nr 8 roboty są zaawansowane w 90%. Termin to również koniec października. Również końca dobiegają prace w przedszkolach 4 i 10, gdzie ocenia się je na 90% wykonania.

Zakończono rozbudowę infrastruktury Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach oraz Zespołu Szkół Technicznych. Obie szkoły zyskały nowoczesne warsztaty do praktycznej nauki zawodu.

_

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe